Претрага

Општинска такмичења у кошарци и одбојци

Општинско такмичење у одбојци

Наша школа је била домаћин општинског такмичења у кошарци (уторак, 5.12.2017.) и одбојци (уторак, 12.12.2017.). Ученици наше школе забележили су успех само у женској кошарци. Кошаркашице су освојиле прво место и пласирале се на окружно такмичење. Кошаркаши су поражени у полуфиналу, док су и одбојкаши и одбојкашице поражени у финалу.

Међуокружно такмичење у рукомету

Победничка екипа наше школе са професорима
У уторак, 28. новембра 2017. у хали Спортског центра "Језеро" у Кикинди одржано је међуокружно такмичење у рукомету за средње школе (зона А1: Кикинда, Суботица, Сомбор, Нови Сад II). Женска екипа наше школе је учествовала и освојила прво место, па се тиме пласирала на Републичко такмичење које ће се одржати 14. и 15. децембра у Лесковцу. У мушкој конкуренцији је победила екипа Електротехничке школе "Михајло Пупин" из Новог Сада.

Наше девојке су у полуфиналу биле боље од Економско-трговинске школе из Куле, док су у финалу савладале екипу Техничке школе "Милева Марић Ајнштајн" из Новог Сада резултатом 25-18.

Састав тима: Тијана Васиљевић (I2), Александра Зарић (I3), Наталија Оџин, Александра Чубрило, Ана Станков (II1), Нада Радановић (II3), Валентина Беодрански, Марина Завишић (III1), Милица Ђукић (III2), Марија Мачковић (III4), Милана Татомир (IV1), Марина Кресоја (IV3). Вођа екипе је професор физичке културе Виктор Фелбаб.

Такмичење у извођењу драмских импровизација

Драмска секција наше школе коју води проф. Клара Паушић, ове године је учествовала у 3. Такмичењу средњошколаца Војводине у извођењу драмских импровизација "Ја бих то овако" које организује Гимназија "Никола Тесла" у Апатину. У овом такмичењу ученици (највише њих шест) треба да одиграју кратку представу (10-15 мин.) на тему која је им је задата 30 минута пре почетка.

Нашу школу је 28. октобра 2017. посетио селектор такмичења Никола Добријевић. Он је на лицу места задао ученицима тему и посматрао њихово извођење. Пошто је обишао све пријављене школе, одабрао је шест које су учествовале на финалном такмичењу, међу њима и нашу.

Финално такмичење је одржано 26. новембра 2017. у Дому културе у Апатину, а осим ученика наше школе учествовали су ученици гимназија из Апатина, Бачке Тополе и Оџака и техничких школа из Апатина и Титела. Прво место су освојили ученици из Титела, а наша глумачка постава (Светлана Крнета, Дуња Шијачки, Недељко Нешић, Марта Катаи, Теодора Турудија) није освојила ниједно од прва три места.

Чланови драмске секције са професорком Паушић и селектором такмичења у нашој школи Наши ученици на финалном такмичењу у Апатину

Републичко такмичење у стоном тенису

И. Мршић (лево) на републичком такмичењу
У четвртак, 23. новембра 2017. у Зрењанину је одржано Републичко такмичење ученика средњих школа у стоном тенису, у спортској хали "Кристална дворана". У женској конкуренцији је учествовало 26 такмичарки које су претходно победиле на окружним такмичењима. Међу њима је била и ученица наше школе Ивана Мршић (II2, архитектонски техничар) која је заузела друго место и освојила сребрну медаљу. Честитамо!

Општинско и окружно такмичење у рукомету

Женске екипе наше и Економско-трговинске школе на општинском такмичењу
У уторак, 7. новембра 2017. одржано је Општинско (градско) такмичењу у рукомету за ученике средњих школа у хали Спортског центра "Језеро". Женска екипа наше школе је освојила прво место победивши у финалу Гимназију "Душан Васиљев" и пласирала се на Окружно такмичење. Мушка екипа је завршила такмичење на трећем месту поразом од Техничке школе и није се пласирала даље.

Окружно такмичење је одржано на истом месту у уторак, 14. новембра. Наше девојке су освојиле прво место победом против екипе Економско-трговинске школе из Сенте резултатом 14-8. Следећи корак је међуокружно такмичење које ће се одржати крајем новембра.

Математички турнир „Архимедес“ 2017.

У суботу, 13. маја 2017. одржан је 39. турнир "Архимедес" (Екипно првенство средњих школа Републике Србије у математици) у Хемијско-технолошкој и прехрамбеној школи у Београду. Нашу школу је представљала екипа у саставу: Дејан Маринков (I2), Анастасија Пролић (II1), Драгана Сантрач (III1) и Срђан Мирков (IV4). Са њима је била професорица математике Зорица Варга.