ПочетакВести

Ученици ОШ "Јован Поповић" посетили Школу

Ученици осмог разреда Основне школе "Јован Поповић" посетили су у понедељак 11. фебруара 2019. нашу школу. Осмаци су са својим наставницима имали прилику да обиђу Школу и упознају се са образовним профилима које образујемо, као и са процесом извођења теоријске и практичне наставе.

Предавање о давалаштву крви

У понедељак 11. фебруара у 14 ч. у нашој школи је одржано мотивационо предавање за пунолетне ученике на тему добровољног давања крви. О разлозима, потребама и предностима давалаштва, говорили су др Србислава Дрндарски и вршњачки едукатори Црвеног крста Кикинда, са жељом да анимирају и мотивишу што већи број нових младих давалаца крви.

Недеља образовања о заштити животне средине

Са презентације

У оквиру обележавања "Недеље образовања о заштити животне средине" нашу школу су 28. јануара 2019. посетили представници градског Секретаријата за заштиту животне средине, пољопривреду и рурални развој. Ученици образовног профила техничар за заштиту животне средине (одељење IV3) су гостима и новинарима локалних медија представили свој образовни профил и акције које су током претходних година спроводили на пољу подизања свести о значају очувања животне средине. Ученици су у презентацији коју су припремили посебан нагласак ставили на активности еколошке секције Еко-ген која у нашој школи делује већ дужи низ година.

Извештај на сајту ТВ Рубин

У петак обележена школска слава – Свети Сава

У петак 25. јануара 2019. свечано је обележена школска слава – Свети Сава. Пошто овај празник пада у недељу (27. јануар), обележавање је померено на петак. Ученици и наставници су се окупили у амфитеатру у 12:30 сати ради прославе. Светосавску химну су отпевале ученице Миња Петров и Милица Сандић, а након тога је директор Школе Милорад Карановић поздравио све присутне и честитао им славу. После тога је свештеник осветио воду, жито и славски колач који су спремили ученици прехрамбене струке. Свештеник, директор и ученици су свечано преломили славски колач.

После овога, ораганизован је мини коктел за ученике и запослене.

Недеља борбе против карцинома грлића материце

Предавање др Миладинов
Поводом обележавања Недеље борбе против карцинома грлића материце, у организацији Дома здравља Кикинда, гинеколог др Драгана Миладинов је 24. јануара 2019. у амфитеатру одржала предавање на тему "Превенција карцинома код младих" за све матуранткиње кикиндских средњих школа. Након тога, ученице одељења IV1 (медицинска сестра - техничар) Јована Љубоја и Дуња Шијачки својим вршњакињама су одржале предавање на тему "Заштита од полно преносивих болести".

Недеља парламентаризма 2018.

Ученици у скупштинским клупама
Обележавању "Недеље парламентаризма" придружили су се и ове године Скупштина Града Кикинде и кикиндски средњошколци, од понедељка 17. до петка 21. децембра 2018. Званичници локалне самоуправе, по четврти пут, потрудили су се да ученицима приближе парламентарни живот градске Скупштине, рад фунцкионера и одборника. Симулација седнице локалног парламента одржана је у оквиру „Недеље парламентаризма“, која се обележава у целој Србији.

Нашу школу су представљали ученици: Јасна Милеуснић, Игор Врбашки, Матеј Имброњев, Анастасија Пролић и Милица Сандић.

Страна 1 од 46

Поткатегорије