ПочетакВести

Ученици посетили Војномедицинску академију

Ученици одељења III1 (медицинска сестра - техничар) посетили су Војномедицинску академију (ВМА) у Београду у овиру блок-наставе из здравствене неге у уторак, 24. априла 2018. Том приликом су ученици обишли одељеље Хитне помоћи, Клинику за интензивну интерну медицину и Централну стерилизацију. Ученици су се упознали са радом ове најеминентније здравствене установе у нашој земљи и информисали се о могућности даљег школовања на Академији. Посету су организовале наставнице здравствене неге Санијела Јовић и Љиљана Радишић.

Одржан Сајам образовања и образовних профила

У среду, 25. априла 2018. у хали СЦ "Језеро" одржан је Сајам образовања и образовних профила за ученике основних школа. Организатор сајма је био Град Кикинда. На сајму су се представиле средње школе, као и привредници који су заинтересовани за дуално образовање.

Сајам су организовано посетили ученици осмог разреда основних школа са територије Севернобанатског округа. Они су на лицу места могли да се упознају са образовним профилима и смеровима које нуде средње школе у Кикинди. Наша школа је на свом штанду основцима представила пет образовних профила који су планирани за упис у наредну школску годину (лабораторијски техничар, архитектонски техничар, техничар за заштиту животне средине, пекар и прерађивач млека).

Штанд наше школе на Сајму

Посета компанији ФЦЦ д.о.о.

Поводом обележавања Дана планете Земље, организована је еколошка недеља. Дана 19.04.2018. године ученици трећег и четвртог разреда образовног профила техничар за заштиту животне средине посетили су регионалну депонију компаније ФЦЦ д.о.о. Кикинда. Посету су организовали професори Бранислава Дилбер-Косић, Радмила Папић-Милићев, Ивана Шербеџија, Невена Месарош и Милица Абрамовић.

Окружно такмичење из хемије за ученике основних школа

Наша школа је у недељу, 22. априла 2018. године била домаћин окружног такмичења из хемије за ученике основних школа Севернобанатског округа. Због промене правилнико о такмичењу, од ове године се ученици такмиче само у писменом тесту. Учествовало је 6 ученика седмог разреда и 5 ученика осмог разреда. У категорији седмог разреда прво место је освојила Јана Војводић из ОШ "Ђура Јакшић" у Кикинди, а у категорији осмог разреда Тијана Карић из ОШ "Свети Сава" у Кикинди. Њих две су обезбедиле директан пласман на републичко такмичење које ће се одржати од 18. до 20. маја у Београду.

Резултати седми разред

Резултати осми разред

Дан „Отворених врата Школе“

У петак, 20. априла 2018. у ССШ "Милош Црњански" организован је дан "Oтворених врата" за ученике осмог разреда основних школа. Нашу школу су организовано са својим наставницима посетили ученици свих градских основних школа, као и ученици из Банатског Великог Села и Банатске Тополе.

Осмаке је поздравио Директор Школе Милорад Карановић, а затим су им кроз занимиљиве радиониоце представљени образовни профили који су планирани за упис у први разред наредне школске године (лабораторијски техничар, архитектонски техничар, техничар за заштиту животне средине, пекар и прерађивач млека).

Посета играоници "Чигра"

У среду, 28.марта 2018. чланови прехрамбене секције су посетили играоницу "Чигра'' намењену деци са посебним потребама. Наши ученици пекари (I4) и прехрамбени техничари (IV4) су у прехрамбеној радионици умесили различите производе које су однели деци. Наши ученици су честитали Ускршње празнике и донели мале поклоне деци. Уз срдачан, непосредан и искрен пријем ученици су провели време дружећи се са децом и корисницима цетра "Чигра''.

Активност је организовала професорица Гордана Попов.

Страна 1 од 41

Поткатегорије