ПочетакВести

Посета Дому за децу ометену у развоју "Колевка" у Суботици

У уторак, 16. априла 2019. ученици одељења IV1 (медицинска сестра - техничар) са професоркама Љиљаном Радишић и Санијелом Јовић били су у посети Дому за децу ометену у развоју "Kолевка" у Суботици. Током обиласка Дома, упознали су се са радом установе, остварили контакт са штићеницима Дома и учествовали у неким од уобичајених дневних активности. Наши ученици и професори су, приликом посете, деци однели поклоне у виду гардеробе, играчака и слаткиша. Леп и сунчан дан искористили су и за кратку посету Суботици и Палићу.

Ученици основних школа "Васа Стајић" и "Вук Караџић" посетили нашу школу

У среду 10. априла 2019. нашу школу су посетили ученици осмог разреда основних школа "Васа Стајић" из Мокрина и "Вук Караџић" из Кикинде. Осмаци су са својим наставницима имали прилику да обиђу Школу и на лицу места се упознају са планом уписа и образовним профилима које образујемо, као и са процесом извођења теоријске и практичне наставе.

Госте је најпре поздравио директор Школе Милорад Карановић, а у обилазак су их водили чланови Тима за промоцију Школе (Бранислава Крстин, Вања Томашев, Радмила Папић-Милићев) и проф. Санијела Јовић, као и ученице Јована Љубоја и Дуња Шијачки.

"Дани E-medica" 2019.

Од 4. до 6. априла 2019. у Тухељским Топлицама у Хрватској одржана је 12. смотра "Дани Е-medica" на којој је наша школа учествовала по четврти пут. Као и до сада, ученици су радили на заједничким пројектима, а ове године су то били: "Живот са хемодијализом" и "Поремећаји из аутистичног спектра". Ученице Јована Љубоја (IV1), Јасна Милеуснић и Мила Покрајац (II1) са својим менторкама Вањом Ињац Забрдац и Љиљаном Радишић урадиле су свој део задатка и заједно са другим ученицима их презентовале на смотри. Пут у Хрватску искористили су да посете Спомен парк у Јасеновцу и Антрополошки музеј у Крапини.

"Еко-ген" у Основној школи "Ђура Јакшић"

У понедељак, 1. априла 2019, чланови секције "Еко-ген" са проф. Невеном Месарош одржали су интерактивно предавање ученицима 3.и 4. разреда основне школе "Ђура Јакшић" о значају воде за живи свет, штедњи воде и начину поступања према природи. Представили смо све наше активности од оснивања секције, па до данас. Ученици наше школе предузимају неформалне и организоване акције како би својим вршњацима пренели одређено знање, објаснили појмове и променили њихово опхођење према животној средини.

Радујемо се следећој зеленој активности.

Ученици ОШ "Ђура Јакшић" посетили Школу

Ученици осмог разреда Основне школе "Ђура Јакшић" из Кикинде посетили су у среду 3. априла 2019. нашу школу. Гости су са својим наставницима имали прилику да обиђу Школу и на лицу места се упознају са планом уписа и образовним профилима које образујемо, као и са процесом извођења теоријске и практичне наставе.

Госте је најпре поздравио директор Школе Милорад Карановић, а основце је угостио Тим за промоцију Школе (Бранислава Крстин, Вања Томашев, Радмила Папић-Милићев), проф. Санијела Јовић и ученица Јована Љубоја.

Окружно такмичење из хемије за ученике основних школа

Наша школа је у суботу, 31. марта 2019. године била домаћин окружног такмичења из хемије за ученике основних школа Севернобанатског округа. Такмичење се ради у виду писменог теста који траје 120 минута. Учествовало је 20 ученика седмог разреда и 5 ученика осмог разреда. У категорији седмог разреда прво место је освојила Нађа Блажић из Кикинде, а у категорији осмог разреда Јана Војводић из Кикинде. Њих две су обезбедиле директан пласман на републичко такмичење које ће се одржати од 17. до 19. маја на Хемијском факултету Универзитета у Београду.

Резултати такмичења

Страна 1 од 48