ITAcademy у сарадњи са Краљевском фондацијом додељује 25 бесплатних школовања за најбоље ђаке генерације

Лепе вести за најуспешније матуранте који су се ове године окитили титулом ђака генерације. ITAcademy у сарадњи са Фондацијом Њ.К.В. Престолонаследника Александра Карађорђевића доделиће 25 бесплатних школовања за ђаке генерације из Србије и Републике Српске.

Пријава за бесплатно школовање отворена до 15. јула.

Сви заинтересовани ђаци генерације треба да пошаљу своје пријаву најкасније до 15. јула, а потом ће стручна комисија на основу мотивационих писама донети одлуку ко ће бити награђен бесплатним школовањем. Они који желе бесплатно једногодишње школовање на ITAcademy треба да напишу мотивационо писмо, у којем ће објаснити зашто желе да упишу неки од програма, а они најинспиративнији и најубедљивији биће награђени.

Имена победника биће објављена 30. јула на овој страници, а свечана додела бесплатних школовања биће одржана 5. септембра од 17 часова на Белом двору.

Пријем за матуранте на Белом двору

И ове године, седамнаесту годину заредом, на Белом двору одржан је свечани пријем за матуранте и њихове родитеље. Њ.К.В. Престолонаследник Александар Карађорђевић угостио је преко 600 матураната. Добродошлицу су им пожелели и генерални директор компаније ЛИНК гроуп Никола Суботић, министар просвете, науке и технолошког развоја Младен Шарчевић и министар просвете и културе Републике Српске доктор Дане Малешевић.

Школовање за најтраженија IT занимања

Најуспешнији матуранти моћи ће да бирају програм на ITAcademy, а школоваће се онлине, путем најсавременије Distance Learning платформе за учење на даљину. Полазници на ИТАцадемy могу да се школују на шест различитих одсека, који садрже укупно 30 програма. На њима је да одаберу област у којој се најбоље сналазе – Програмирање, Дизајн, IT бизнис, Администрација, 3D дизајн и АutoCAD и Mobile Developement. ITAcademy, поред тога што својим полазницима обезбеђује знања и вештине за нека од најплаћенијих занимања данашњице, омогућава им и полагање за неке од најпрестижнијих међународно признатих сертификата, као што су Oracle, Cisco, Zend PHP и многи други. Прошле године је међу ђацима генерације који су освојили бесплатно школовање владало велико интересовање за област програмирања. Својим залагањем и редовним радом научили су шта ради web програмер и стекли применљива знања која могу да искористе у даљем школовању или примене у свом будућем послу.