ПочетакВаннаст. активностиТакмичењаУспех Петра Митровића на литерарном конкурсу

Успех Петра Митровића на литерарном конкурсу

Митровић са наградом

На Конкурсу литерарних радова ученика основних и средњих школа Народне библиотеке „Јован Поповић“ из Кикинде, Петар Митровић, ученик Средње стручне школе „Милош Црњански“ освојио је другу награду својом причом „Живот пише романе, али како коме“. Конкурс је организован поводом дана библиотеке. Петар је ученик другог разреда образовног профила архитектонски техничар, а поред писања, члан је и драмске и рецитаторске секције у школи, а и активно учествује у друштвеном животу у свом Бочару, одакле почиње и његова занимљива прича. Његов рад је награђен, како је истакла Марија Танацков, књижевник и председник жирија, због изузетне оригиналности и духовитости, и храбрости без које нема успеха у књижевности.