ПочетакВаннаст. активностиТакмичењаУспесиМеђународни пројекат „Euroseun“

Републичко такмичење из биологије

Такмичарке са професорицом у Новом Саду (с лева на десно: проф. Кленанц, Маринков, Леринц, Дујин)

Републичко такмичење из биологије за средње школе одржано је 24. маја 2015. године на Природно-математичком факултету у Новом Саду. На такмичењу су учествовале три ученице наше школе: Мања Дујин, Диана Леринц и Маријана Маринков, све из одељења IV1 (медицинска сестра - техничар). Њих је за такмичење припремала професорица Емила Кленанц.

Новина ове године је да су ученици радили тест на којем су могли да добију највише 80 бодова, и вежбу на којој су могли да добију највише 20 бодова. Време решавања теста је било 60 минута, а време предвиђено за реализацију вежбе је било 30 минута. Диана Леринц је освојила седмо место (90 бодова), Мања Дујин једанаесто (86 бодова), а Маријана Маринков двадесет и друго место (75 бодова). Честитамо!