Републичко такмичење из прве помоћи

Екипа наше школе (са лева на десно: Мирков, Ач, проф. Радишић, Ђокић, Зорић, Зарић и Нађ).

Од 23. до 24. маја 2015. године одржано је 18. Републичко такмичење ученика медицинских школа из прве помоћи. Домаћин је била Медицинска школа "Сестре Нинковић" у Крагујевцу. Такмичење је било екипног карактера и састојало се из два дела: писменог теста знања из прве помоћи (23. маја), и испита практичних знања и умења (24. маја). Такмичило се 14 школа из целе Србије, а екипу наше школе чинили су ученици: Дејана Зарић (капитен), Стоја Ђокић, Тадија Зорић, Ана Ач, Јована Мирков и Алберт Нађ (сви из одељења II1, медицинска сестра - техничар). Са њима је била наставница прве помоћи и здравствене неге Љиљана Радишић.

Писмени тест су ученици решавали појединачно, а практични део су радили екипно. Практични део се састојао од пет полигона на којима су текмичари збрињавали различите врсте повреда и других по живот опасних стања. Екипа наше школе је заузела 11. место у укупном пласману.

Захваљујемо се Апотеци "KI-Pharm" власника Слободана Исакова која је била спонзор наше екипе и даровала санитетски материјал потребан за такмичење.