ПочетакВаннаст. активностиТакмичењаУспесиМеђународни пројекат „Euroseun“

Мај – месец математике

У суботу, 16. маја 2015. у Београду је одржан 36. математички турнир "Архимедес" за ученике средњих школа. Домаћини су били Хемијско-прехрамбена технолошка школа и XIII београдска гимназија. У овом турниру такмиче се екипе средњих школа, а сваку екипу чини по један ученик првог, другог, трећег и четвртог разреда. Нашу школу је на овогодишњем турниру представљала екипа: Јелена Напрта (I1, лабораторијски техничар), Стоја Ђокић (II2, медицинска сестра - техничар), Никола Новаковић (III2, архитектонски техничар - оглед) и Петар Лазић (IV2, архитектонски техничар - оглед) под вођством професорице математике Зорице Варге. На жалост, нису забележили већи успех.

12. маја су објављени званични резултати међународног математичког такмичења "Кенгур без граница" које је одржано 19. марта (комплетне резултате можете преузети овде). Чак четворо наших ученика је добило похвале за запажен резултат, што је најбољи успех до сада. Похвале се додељују за 10% најуспешнијих ученика у свакој од категорија (математичке гимназије, гимназије и средње стручне школе). Похваљени су следећи ученици: Драгана Сантрач (I1), Јелена Напрта (I1), Диана Леринц (IV1, медицинска сестра - техничар) и Даниел Ач (IV1).

Екипа нашe школе на турниру "Архимедес" Признање за учешће у турниру "Архимедес"  Похвале за запажене резултате у "Кенгуру без граница"