ПочетакВаннаст. активностиТакмичењаДрагана Сантрач на Републичком такмичењу из биологије

Драгана Сантрач на Републичком такмичењу из хемије

Д. Сантрач (десно) са ученицима Гимназије "Душан Васиљев" у Нишу

Републичко такмичење из хемије је одржано од 14. до 15. маја 2016. Домаћин такмичења је био Природно-математички факултет Универзитета у Нишу. Укупно је учествовало 164 ученика средњих школа у пет категорија.

Нашу школу је представљала ученица Драгана Сантрач (II1, лабораторијски техничар). Она је заузела 20. место у категорији ученика другог разреда. Са њом је на такмичењу била и професорица Радмила Папић-Милићев, њен ментор.

Такмичење се састојало из решавања проблемских задатака и експерименталних вежби. Најбољих 30% такмичара се после задатака пласирало на експериментални део.

Резултати такмичења