Школско такмичење у прехрамбеним технологијама

У понедељак, 13. марта 2017. организовано је школско такмичење из познавања прехрамбених технологија за ученике прехрамбене струке. Учествовали су ученици одељења 44 (техничари за биотехнологију) и 45 (прехрамбени техничари). Такмичењем су обухваћене области: исхрана људи, технологија воде, кварење и конзервисање, основи прехрамбене технологије, и технолошке операције.

Учесници такмичења и резултати

Такмичар

Исхрана људи

Технологија воде

Кварење и конзервисање

Основи прех. технологије

Технолошке операције

Борбељ Данијел

Месарош Анита

Мирков Срђан

9,5

89,5

Иванов Слађан

9,5

83,5

На републичко такмичење су се пласирали: Срђан Мирков (IV4) и Анита Месарош (IV5). Републичко такмичење ће бити одржано у Зрењанину 8. и 9. априла.