Једанаеста сезона квиза „Колико се познајемо“

Чланови нашег тима на такмичењу у Врбасу
Ученици наше школе учествовали су у једанаестој сезони квиза "Колико се познајемо" који организује Покрајински секретаријат за образовање, управу и националне мањине.

"Колико се познајемо" представља квиз-такмичење у знању о историји и култури мањинских националних заједница сa простора АП Војводине. Учесници квиза су екипе средњих школа са територије целе Покрајине. Циљ је едукација становништва, пре свега младих, о заједничкој историји и култури различитих националних заједница које живе у Војводини, стварање услова за овакву едукацију масовним укључењем ученика средњих школа из Војводине и омогућавањем преноса такмичања у медијима.

Екипу наше школе су чинили: Александра Пакашки (I1), Михаило Лав Лакета (II1), Јелена Напрта (III1) и Срђан Мирков (IV4). Ментор такмичара је професор Вања Томашев.

У уторак, 25. априла 2017. наша екипа је учествовала у првом колу такмичења заједно са екипама Средње школе "22. октобар" из Жабља, Економско-трговинске школе из Куле и Средње стручне школе из Црвенке. Такмичење је одржано у Врбасу, а са такмичарима су били и навијачи из њихових одељења. Наша екипа је заузела друго место иза екипе из Жабља и није се пласирала у полуфинално такмичење.