Квиз "Моја Кикинда"

Наша екипа у полуфиналу квиза
Ученици наше школе учествовали су у трећој сезони квиза "Моја Кикинда - откријмо где живимо" који организује Општинска канцеларија за младе. У овом квизу учествују екипе основних (7. и 8. разред) и средњих школа (1. и 2. разред) са територије Града Кикинде, а тема је познавање историје, географије, културе и природне средине нашег града. Такмичари су се припремали из књиге коју је написао професор географије Мирослав Грујић.

Прво коло (четвртфинале) је одиграно 27. априла 2017. Наша екипа је освојила 5. место у конкуренцији 15 екипа и пласирала се у полуфинале квиза. Полуфинале, у којем је учествовало 8 школа, одиграно је у уторак, 9. маја. Наша екипа је заузела 6. место и није се пласирала у финале квиза.

Нашу школу се представљали: Александра Пакашки (I1), Стефан Рељин (I1), Милица Сандић (II1) и Сања Салапура (II1) под вођством професорице географије Јасне Томашев.

Резултати полуфинала