ПочетакВаннаст. активностиТакмичењаТакмичење у извођењу драмских импровизација

Такмичење у извођењу драмских импровизација

Драмска секција наше школе коју води проф. Клара Паушић, ове године је учествовала у 3. Такмичењу средњошколаца Војводине у извођењу драмских импровизација "Ја бих то овако" које организује Гимназија "Никола Тесла" у Апатину. У овом такмичењу ученици (највише њих шест) треба да одиграју кратку представу (10-15 мин.) на тему која је им је задата 30 минута пре почетка.

Нашу школу је 28. октобра 2017. посетио селектор такмичења Никола Добријевић. Он је на лицу места задао ученицима тему и посматрао њихово извођење. Пошто је обишао све пријављене школе, одабрао је шест које су учествовале на финалном такмичењу, међу њима и нашу.

Финално такмичење је одржано 26. новембра 2017. у Дому културе у Апатину, а осим ученика наше школе учествовали су ученици гимназија из Апатина, Бачке Тополе и Оџака и техничких школа из Апатина и Титела. Прво место су освојили ученици из Титела, а наша глумачка постава (Светлана Крнета, Дуња Шијачки, Недељко Нешић, Марта Катаи, Теодора Турудија) није освојила ниједно од прва три места.

Чланови драмске секције са професорком Паушић и селектором такмичења у нашој школи Наши ученици на финалном такмичењу у Апатину