ПочетакВаннаст. активностиТакмичењаМатематички турнир „Архимедес“ 2017.

Габријели Киш прва награда на такмичењу у писању састава на немачком језику

Габријела са професоркама у Бечу
Ученица наше школе Габријела Киш (I1) освојила је прву награду у категорији ученика средњих школа на такмичењу у писању састава на немачком језику. Ово такмичење су организовали Удружење за неговање и усавршавање немачког језика "Deutscher Schulverein" и Немачко удружење "Maria Theresiopolis" из Суботице. Она је на конкурс послала састав на тему "Traurig und Froh" (Тужна и срећна). У такмичењу су учествовала 73 ученика из 28 школа.

Награда је била једнодневни излет у Беч за ученицу и њене менторе: професорку немачког језика Снежану Влајков и професорку књижевности Клару Паушић. Излет је реализован у суботу, 16. децембра 2017. Честитамо на овом успеху!