ПочетакВаннаст. активностиТакмичењаЈасмина Јерковић трећа на републичком такмичењу из математике

Јасмина Јерковић трећа на републичком такмичењу из математике

У Медицинској школи у Зајечару је од 5. до 6. априла 2019. одржано Тринаесто републичко такмичење из математике за ученике средњих медицинских школа под покровитељством Министарства просвете, науке и технолошког развоја. Укупно су учествовала 102 ученика из 24 школе. Нашу школу је представљала једна ученица, Јасмина Јерковић из одељења II1 (медицинска сестра - техничар), и професорица математике Ивана Љубоја. Такмичење се ради у виду писменог теста са десет задатака који се решавају три сата.

Јасмина је освојила треће место у конкуренцији 20 ученика другог разреда (69 бодова). Честитамо њој и њеној професорици Ивани на овом великом успеху. Пво место је освојио Стефан Главашић из Београда (100 бодова), а друго Ксенија Стајковић из Врања (90 бодова). Комплетни резултати такмичења налазе се овде.

Ј. Јерковић и проф. И. Љубоја у посети археолошком налазишту Феликс Ромулијана Јасмина прима награду од в.д. директора Медицинске школе у Зајечару Виолете Јовановић