ПочетакВаннаст. активностиТакмичењаТијана Карић прва на Републичком такмичењу талентованих ученика

Тијана Карић прва на Републичком такмичењу талентованих ученика

Т. Карић на представљању награђених радова у Народној библиотеци "Јован Поповић"
У суботу, 1. јуна 2019, у Гимназији "Урош Предић" у Панчеву одржано је 62. Републичко такмичење талентованих ученика средњих школа. Oрганизатор такмичења је Регионални Центар за Таленте "Михајло Пупин" и Министарство просвете, науке и технолошког развоја. Такмичили су се полазници регионалних ценатра за таленте, по научним областима.Такмичење се састоји из два дела: у првом делу се решава тест, а други део представља израда и одбрана истраживачког рада (сваки део носи по 50 поена).

Ученица наше школе, Тијана Карић (I1 - лабораторијски техничар), полазница кикиндског центра за таленте, заузела је прво место у области хемија са освојених 98 поена. Тијана је написала и одбранила рад на тему "Парабен у козметичким производима" и освојила максималних 50 поена за рад. Њен ментор је била професорица хемије Јелена Драгољевић, такође из наше школе.

Комплетне резултате такмичења можете преузети помоћу овог линка.