ПочетакВестиЈавне набавке

Свечано уручене похвале и награде матурантима

Добитници дипломе "Вук Караџић" са директором
У понедељак, 18. јуна 2018. у амфитеатру Школе је одржана свечаност поводом уручења похвала и награда најуспешнијим матурантима. Разредне старешине су уручиле ученицима похвалнице за одличан успех и примерно владање, за учешће на такмичењима и секцијама, и за промовисање Школе.

Ученицима који су сва четири разреда и матурски испит завршили са одличним успехом (5,00), директор је уручио дипломе "Вук Караџић" и пригодне награде – књиге. Овогодишњи "вуковци" су: Драгана Сантрач, Јелена Напрта, Душка Крста, Милана Поштић и Теодора Турудија, сви из одељења IV1 (лабораторијски техничар). Директор је такође уручио диплому и поклон ученику генерације, Драгани Сантрач.

Прослављено матурско вече

Директор Школе и ученица генерације
У петак, 15. јуна 2018. одржана је прослава матурске вечери за матуранте генерације 2017/18. у ресторану BellaVilla. Ове године школовање су завршила четири одељења матураната који су се овом приликом свечано опростили од Школе и својих наставника.

Ученици су се у 19:00 окупили испред зграде Школе, али је јака киша је покварила планирану шетњу од Школе до ресторана. Уместо шетње, окупљени ученици и наставници су се до BellaVillе превезли аутобусом. Свечаност је почела у 20 сати. Најпре је окупљене поздравио директор Милорад Карановић и пожелео им пријатно вече. Након тога се ученица генерације Драгана Сантрач захвалила у име ученика и одржала кратак говор. После тога је славље настављено уз музику и игру.

„Еко-ген“ обележио Светски дан заштите животне средине

У уторак, 5. јуна 2018.еколошка секција наше школе "Еко-ген" обележила је Светски дан заштите животне средине. Овогодишња парола Светског дана заштите животне средине гласи „Не загађуј, немаш изговор!“ Овај дан смо обележили постављањем плаката ком је циљ промена еколошке свести сваког појединца у правцу одговорнијег понашања према свом окружењу. Плакат је постављен у холу школе. Такође, Дан заштите животне средине обележили смо и поделом еколошких порука нашим суграђанима, којима желимо да скренемо пажњу на последице појединих људских активности које угрожавају живот на планети, да сагледамо важност природе, природних ресурса, очувања биодиверзитета и деловање у складу са принципима одрживог развоја.

Стручно предавање из прераде и одлагања чврстог отпада

Професор др Богдана Вујић са Техничког факултета "Михајло Пупин" у Зрењанину одржала је у понедељак 4. јуна 2018. предавање на тему "Чврсти отпад - каталог отпада". Предавање је одржано за ученике одељења III3 (техничар за заштиту животне средине) у оквиру предмета прерада и одлагање чврстог отпада. Предавање су организовали и присуствовали професори Милица Абрамовић, Бранислава Дилбер-Косић и Радмила Папић Милићев.

Ученик генерације за школску 2017/18. годину је Драгана Сантрач

На седници Наставничког већа Школе одржаној у уторак, 5. јуна 2018. донета је одлука да се награда "Ученик генерације" за школску 2017/18. годину додели Драгани Сантрач, ученици одељења IV1 (лабораторијски техничар). Избор је спроведен у складу са школским Правилником о похваљивању и награђивању ученика, а укупно је предложено троје кандидата од којих је Драгана имала највећи број бодова.

Драгана Сантрач је сва четири разреда у нашој школи завршила са одличним успехом (5,00) и са примерним владањем. Током школовања се истакла на такмичењима из хемије, биологије и математике. Током све четири године је учествовала на такмичењима из хемије, а два пута се пласирала на Републичко такмичење (у I и II разреду). Такође је у IV разреду учествовала на Републичком такмичењу из биологије. Драгана је у трећем разреду била члан екипе наше школе на Математичком турниру "Архимедес". Представљала је Школу и на такмичењима "Шта знаш о здрављу" (I разред), "Кенгур без граница" (I разред - похвалница) и "ФИМЕК награђује знање" (IV разред). Била је и члан одбојкашке екипе Школе. Промовисала је Школу на многим приредбама и смотрама, укључујући и прошлогодишњи "Фестивалу уметности и науке" на којем је наша школа награђена првом наградом.

Награда ученику генерације, као и остале похвале и награде заслужним матурантима, биће свечано уручене 18. јуна у амфитеатру.

Свечани дочек за ученике - освајаче медаља на Републичким и покрајинским такмичењима

У понедељак, 28. маја 2018. у сали за физичко васпитање организована је свечаност у част наших ученика који су током ове школске године освојили једно од прва три места на републичким и покрајинским такмичењима у спорту и знању. Подсетимо, медаље су освајали: женска рукометна екипа (III место на републичком такмичењу, I место на СОШОВ-у), Ивана Мршић (II место на републичком такмичењу у стоном тенису), Ивана Пештерић и Тамара Малиџа (III место на републичком екипном такмичењу из опште и неорганске хемије), Невена Милић (I место на СОШОВ-у у џудоу) и Дејан Волаш (III место на СОШОВ-у у џудоу). Директор школе је позвао награђене ученике да Школи оставе симболичне сувенире који ће подсећати будуће генерације на њихове успехе.

Вест о свечаности на сајту ТВ Рубин

Страна 1 од 42