ПочетакВести

Прва награда на Фестивалу уметности и науке

Научни штанд наше школе
У уторак, 5. децембра 2017. у Културном центру Кикинда одржан је градски Фестивал уметности и науке у организацији Канцеларије за младе Града Кикинде поводом Светског дана волонетра. Учествовали су ученици основних и средњих школа који су имали задатак да на својим штандовима прикажу науку и уметност на што занимљивији начин. Посетиоци фествивала (углавном основци, средњошколци и њихови наставници) позвани су да гласају за најбољи штанд. Штанд наше школе је добио највише гласова посетилаца па смо освојили прву награду у конкуренцији средњих школа: телескоп и енциклопедију "Теслин чудесни свет".

Наши ученици су се представили и у области науке и уметности. У научном делу Фестивала учествовали су ученици медицинске и еколошке струке који су посетиоцима приказали занимљиве хемијске огледе ("дух из боце", "слоновска паста за зубе", "вулкан",...). Ученици архитектонске струке су учествовали у уметничком делу програма са радионицом цртања.

Волонтери Канцеларије за младе су такође у оквиру Фестивала припремили занимљив програм са циљем да се млади упознају са животом и радом познатих уметника и научника.

Честитамо ученицима који су својим трудом допринели да наш штанд буде најзанимљивији и најпосећенији на Фестивалу. Учествовали су следећи ученици:

• у науци: Матеј Имброњев (II1), Милица Сандић (III1), Валентина Јоветић (III3), Душка Крста, Јелена Напрта, Драгана Сантрач (IV1), Ксенија Поповић, Иван Јеринкић и Милан Петров (IV3),
  • у уметности: Милка Напрта, Марта Катаи, Огњен Косановић и Дејан Маринков (II2),
  • као волонтери Канцеларије за младе: Тамара Милошевић, Андреа Фехер, Милица Ђукић и Јелена Милосављев (III2),

и наставници: Зорица Чизмар, Бранислава Дилбер-Косић, Драгана Дунар-Вукобрат и Соника Прем.

Совембар - Месец сова у Кикинди

У петак 24. новембра 2017. одржана је манифестација „Совембар - Месец сова у Кикинди”. У спортској сали "Партизан" су се окупиле све основне и средње школе које су се на штандовима представиле едукативним садржајима и креативним производима на тему сова ушара. Циљ је био да се схвати значај сове ушаре у природној средини коју настањује.

Наша школа је имала запажено представљање. На штанду су се смењивале групе ученика који су учествовали у програму манифестације. Ученици прехрамбене струке су почели припреме дан раније. У радионици школе ученици су направили сове од теста и фондан масе и воћни сок за послужење.

У културно уметничком програму представили су се ученици архитектонске и медицинске струке, а њихови другови из одељења су посетили изложбу и дали им подршку. На лицу места су се цртале сове и правио оригами, а мали посетиоци су разграбили занимљиве сувенире. Миња Петров (I1) и Милица Сандић (III1) су обогатиле програм певањем, а прави хит међу одраслим посетиоцима је било мерење притиска.

У организацији манифестације учествовали су професори: Клара Паушић, Гордана Попов, Нада Крстоношић, Драгана Бубало Херцег и Бранислава Крстин и ученици одељења I4, II4, III4, IV4 (прехрамбена струка), II2, III2 (архитектонски техничари), I1 и III1 (медицинске сестре - техничари).

Недеља парламентаризма 2017.

Кикиндски средњошколци су веома успешно, по трећи пут заредом, ученичке клупе заменили одборничким и опробали се у улози одборника. Симулација седнице локалног парламента одржана је у оквиру „Недеље парламентаризма“, која се у Србији одржава од 13. до 19. новембра.

Обележавању Недеље парламентаризма придружила се и Скупштина Града Кикинде. Нашу школу су представљали ученици Драгана Марков, Бојана Николић, Марко Цвијан, Викторија Рац Сабо, Катарина Ћирић и Милица Шипка.

Акција „Могу да нећу“

У уторак, 7. новембра 2017, ученици наше школе са девојкама из Центра за подршку женама су у дворишту школе спровели акцију „Могу да нећу“. Акцију је осмислио Аутономни женски центар из Београда, а одвија се у више градова у Србији. Занимљиви графити  у облику срца скрећу пажњу тинејџера, а и старијих, да љубав није насиље, а ако јесте, подлеже новом закону о нултој толеранцији према родно заснованом насиљу.

Графите су исцртавали ученици одељења II2 (архитектонски техничари), са професорком Кларом Паушић.У последњем топлом новембаском дану ученици су уживали у правој излетничкој атмосфери, а хладни школски зидови су оплемењени порукама љубави.

Наша школа оцењена највишом оценом у процесу спољашњег вредновања

У претходном периоду (3.11.2017.) наша Школа је била предмет спољашњег вредновања у складу са Правилником о вредновању квалитета рада установа. Спољашње вредновање врши Тим који именује Министарство просвете. Тим је оцењивао рад Школе на основу прегледа документације, посете часовима, разговора са ученицима, наставницима и родитељима, као и на основу успеха ученика и сарадње са другим установама.

Након извршене контроле, Тим за спољашње вредновање је у свом извештају рад Школе оценио највишом оценом, 4 (оцене су на скали од 1 до 4).

Захваљујемо се свим ученицима, запосленима, родитељима и члановима Школског одбора, који су својим залагањем допринели да Школа испуни прописане стандарде. Ова оцена биће нам подстицај да и даље наставимо са унапређивањем квалитета образовно-васпитног рада.

„Мали, али снажни“ 2017.

Наша кошаркашка екипа на турниру
Ученици наше школе учествовали су у трећем издању евро-регионалног пројекта под називом "Мали, али снажни" (Mici, dar voinici) у Темишвару (Румунија). Овај пројекат промовише бављење спортом и здрав живот, а у њему учествују основне и средње школе из Србије и Румуније. Организатор је Одбор Тимишког округа са Окружним одељењем за омладину и спорт и Окружним школским инспекторатом.

Екипа наше школе је учествовала у турниру у мешовитој кошарци (4 момка+4 девојке) који је одржан 25. октобра 2017. у Темишвару. Екипу је предводио професор физичке културе Виктор Фелбаб.

Страна 1 од 38