ПочетакВести„Мали, али снажни“ 2017.

Акција „Могу да нећу“

У уторак, 7. новембра 2017, ученици наше школе са девојкама из Центра за подршку женама су у дворишту школе спровели акцију „Могу да нећу“. Акцију је осмислио Аутономни женски центар из Београда, а одвија се у више градова у Србији. Занимљиви графити  у облику срца скрећу пажњу тинејџера, а и старијих, да љубав није насиље, а ако јесте, подлеже новом закону о нултој толеранцији према родно заснованом насиљу.

Графите су исцртавали ученици одељења II2 (архитектонски техничари), са професорком Кларом Паушић.У последњем топлом новембаском дану ученици су уживали у правој излетничкој атмосфери, а хладни школски зидови су оплемењени порукама љубави.