ПочетакВести„Мали, али снажни“ 2017.

Совембар - Месец сова у Кикинди

У петак 24. новембра 2017. одржана је манифестација „Совембар - Месец сова у Кикинди”. У спортској сали "Партизан" су се окупиле све основне и средње школе које су се на штандовима представиле едукативним садржајима и креативним производима на тему сова ушара. Циљ је био да се схвати значај сове ушаре у природној средини коју настањује.

Наша школа је имала запажено представљање. На штанду су се смењивале групе ученика који су учествовали у програму манифестације. Ученици прехрамбене струке су почели припреме дан раније. У радионици школе ученици су направили сове од теста и фондан масе и воћни сок за послужење.

У културно уметничком програму представили су се ученици архитектонске и медицинске струке, а њихови другови из одељења су посетили изложбу и дали им подршку. На лицу места су се цртале сове и правио оригами, а мали посетиоци су разграбили занимљиве сувенире. Миња Петров (I1) и Милица Сандић (III1) су обогатиле програм певањем, а прави хит међу одраслим посетиоцима је било мерење притиска.

У организацији манифестације учествовали су професори: Клара Паушић, Гордана Попов, Нада Крстоношић, Драгана Бубало Херцег и Бранислава Крстин и ученици одељења I4, II4, III4, IV4 (прехрамбена струка), II2, III2 (архитектонски техничари), I1 и III1 (медицинске сестре - техничари).