ПочетакВестиСветски дан вода

Светски дан вода

Поводом Светског дана вода (22. март), Мирослава Крнић из Градског секретаријата за заштиту животне средине посетила је нашу школу и разговарала са ученицима о проблему отпадних вода. У разговору су учествовали и стручњаци Јавног предузећа "Кикинда", компаније "FCC" и др Сања Брусин Белош из Завода за јавно здравље.

- "Овим едукативним предавањем хтели смо да им приближимо, не само законске оквире који регулишу управљање водним ресурсима, него и да их упознамо са управљањем отпадним водама у Кикинди и пречистачем отпадних вода. У претходном периоду нисмо толико причали о отпадним водама, а овим путем смо указали на значајан чувања воде" - рекла је Крнић.