ПочетакВести„Еко-ген“ обележио Светски дан заштите животне средине

„Еко-ген“ обележио Светски дан заштите животне средине

У уторак, 5. јуна 2018.еколошка секција наше школе "Еко-ген" обележила је Светски дан заштите животне средине. Овогодишња парола Светског дана заштите животне средине гласи „Не загађуј, немаш изговор!“ Овај дан смо обележили постављањем плаката ком је циљ промена еколошке свести сваког појединца у правцу одговорнијег понашања према свом окружењу. Плакат је постављен у холу школе. Такође, Дан заштите животне средине обележили смо и поделом еколошких порука нашим суграђанима, којима желимо да скренемо пажњу на последице појединих људских активности које угрожавају живот на планети, да сагледамо важност природе, природних ресурса, очувања биодиверзитета и деловање у складу са принципима одрживог развоја.