ПочетакВестиПредавање о давалаштву крви

Посета Дому здравља

У уторак, 26. фебруара 2019, ученици одељења IV1 (медицинска сестра - техничар) са наставницама здравствене неге Љиљаном Радишић и Санијелом Јовић обавили су стручну посету Дому здравља Кикинда. Том приликом, Начелник СХПМ (Служба хитне медицинске помоћи) др Милош Бајић им је одржао предавање и демонстрирао основне мере КПР-а (кардиопулмоналне реанимације), упознали су се са опремом и апаратима који се налазе у санитеском возилу и обисшли амбуланту Примарне здравствене заштите.